barcelona kalon në vend të dYtë pas atletico..

Ousmane Dembele shënoi një gol të vonë për t’i dhënë fitoren Barcelonës ndaj Real Valladolid dhe një rritje të madhe në sfidën e tyre të titullit La Liga.

Barcelona kalon në vendin e dytë, një pikë prapa udhëheqësit Atletico Madrid, falë një fitoreje të gjashtë në La Liga me radhë.

Barca dukej sikur do të na zhgënjente, por pika e kthesës ishte kartoni i kuq i Oscar Plano për një faull të rrezikshëm ndaj Dembele.

Dembele goditi me kokë topin në minutën e fundit nga topi i dhënë prej Ronald Araujo.

Të dy palët patën mundësi shënimi në në pjesën e parë, si goditja me kokë e Kenan Kodro për Valladolid dhe goditja e ulët  e Pedri për Barcelona duke u dhënë në shtyllë.

Shpresat për titullin e Barcelonës janë në duart e tyre tani pasi Atletico humbi ndaj Sevilla në fundjavë.  Barca viziton Real Madridin në El Clasico këtë të Shtunë dhe pret Atletico muajin tjetër.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme