Alban Dechelotte njofton largimin nga Riot Games

Alban Dechelotte, Shefi i Partneriteteve të Riot Games në EMEA (Evropë, Lindjen e Mesme dhe Afrikë), ka njoftuar largimin e tij nga kompania.

Dechelotte vlerësohet për mbikëqyrjen e një mori marrëveshjesh jo-endemike të markave për Kampionatin Evropian të Lidhjes së Legjendave (LEC).

Sipas një deklarate të postuar në 31 Mars, Dechelotte u largua nga botuesi për t’u bashkuar me “një sipërmarrje tjetër në esports”.

Gjatë kohës së tij në Riot Games, Dechelotte mbikëqyri partneritetet e Esot në Riot në Evropë dhe luajti një rol integral në sigurimin e marrëveshjeve me një sërë markash jo-endemike duke përfshirë Kia, KitKat dhe Warner Music.

Që nga nënshkrimi i marrëveshjeve, botuesi ka zbatuar aktivizime të shumta të markave që tani janë bërë tipare të vendosura gjatë transmetimeve LEC.

“Unë nuk mund të largohem pa përmendur të gjitha partneritetet, dhemiqësitë, që ne kemi ndërtuar me tregtarë, organizatorë dhe krijues,” tha ai në një deklaratë.

“Faleminderit të gjithëve për besimin në vizionin tonë dhe për t’i bërë tifozët të përjetojnë më mirë duke sjellë shampanjën në mbrëmje.”

Lajmi vjen pasi Victoria Horsely, ish Drejtoresha e Ngjarjeve dhe Marketingut në Shoqatën Kombëtare të Esporteve Kolegjiale, njoftoi se ajo do të bashkohej me botuesin si League Operations për skuadrën e VALORANT.

Në fund të postit të tij, Dechelotte deklaron se ai do të zbulojë detaje për pozicionin e tij të ri në javët e ardhshme.

Media esport thotë:

“Largimi i Alban Dechelotte nga Riot Games vjen si një surprizë. Gjatë gjithë mandatit të tij, ai ka luajtur një rol të rëndësishëm në sigurimin e shumë partneriteteve për botuesin. Kudo që të jetë projekti i tij i ardhshëm, ai do të jetë një aset i vlefshëm për ekipin.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme