Zlatan ibrahimovic na jep lajmin e keq!!!

Sulmuesi suedez Zlatan Ibrahimovic nuk do të përfshihet në Kampionatin Evropian të kësaj vere për shkak të një dëmtimi në gju.

39-vjeçari u thirr në skuadrën e Suedisë në mars pasi doli nga pensioni ndërkombëtar.

Një postim në llogarinë zyrtare të Suedisë në Twitter tha se Ibrahimovic i kishte thënë trajnerit Janne Andersson se nuk mund të luante në Euro 2020 për shkak të dëmtimit të tij.

Ai pësoi problemin duke luajtur për AC Milan në një fitore në Juventus në 9 maj.

Ibrahimovic, i cili ka shënuar 62 herë për Suedinë dhe është golashënuesi rekord i vendit të tij, u zëvendësua pas 66 minutash lojë gjatë fitores 3-0 ndaj Juve.

Ai shënoi kthimin e tij në futbollin ndërkombëtar pas një mungese pesë-vjeçare me një asist kur Suedia mundi Georgia në një kualifikues të Kupës së Botës 2022 në Mars.

Euro zhvillohet midis 11 qershorit dhe 11 korrikut, pasi është vonuar me një vit për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme