Zion Williamson dhuroI një performaNCë të mirë Për peliCans

Zion Williamson kishte 37 pikë, 15 kërcime dhe 8 asistime ndërsa luante në fitoren 101-94 të New Orleans Pelicans ndaj Philadelphia të Premten në mbrëmje.

Pasi Lonzo Ball ndodhej jashtë lojës për shkak të dëmtimit, Stan Van Gundy vendosi që ai do zvendësohej nga Williamson.

“Ai e kishte topin në duar gjatë gjithë kohës dhe aftësinë për të bërë shënuar dhe gjithçka tjetër,” tha Van Gundy.

Williamson tha se loja e rojes së pikës vinte e natyrshme në lojën e tij.

Unë kam luajtur ndeshje që kur isha 4. Në këtë pikë, cdo gjë vjen natyrshme. Unë jam akoma duke mësuar, por disa gjëra thjesht ndihen të natyrshme“, tha Williamson.

20-vjeçari Williamson solli topin 35 herë në lojë, duke thyer më të mirën e tij të mëparshme prej 25.

Ky numër përfshin sjelljen e topit 12 herë në çerekun e katërt.

Van Gundy shtoi se ai parashikon që Williamson të luajë roje më shpesh në të ardhmen.

“Ne duam t’i japim atij më shumë përvojë sepse mendoj se këtu është e ardhmja e tij në këtë lojë.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme