Zinedine Zidane nuk është i sigurt nëse mbrojtësi do të qëndrojë në Real Madrid

Centre-back Ramos has made 668 appearances for Real, scoring 100 goals

Menaxheri i Real Madridit, Zinedine Zidane thotë se nuk është i sigurt nëse kapiteni Sergio Ramos do të qëndrojë në klub.

Qendërmbrojtësi Ramos, 34 vjeç, është jashtë kontratës në fund të sezonit.

Reprezentuesi Spanjoll ka fituar katër tituj të Ligës së Kampionëve, katër Kupa Botërore të Klubeve dhe pesë tituj të La Ligës në 16 vjet në Bernabeu që kur mbërriti nga Sevilla në 2005.

“Unë dua të jem i sinqertë dhe duhet të them se nuk e di se çfarë do të ndodhë me të,” tha Zidane.

“Ne duam që ai të qëndrojë këtu. Ai gjithmonë do të jetë një lojtar i rëndësishëm dhe unë dua që ai të mbetet këtu, kjo është ajo që unë do të them si trajner.”

Ramos, i cili ka shënuar 100 gola në 668 paraqitje për Realin, ka thënë se dëshiron të qëndrojë.

Zidane, ndërkohë, nuk do të diskutojë thashethemet që lidhin Cristiano Ronaldon me një kthim në Real – të cilët janë tetë pikë prapa udhëheqësit të La Ligas Atletico Madrid – pasi Juventusi u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Porto.

“Të gjithë e dinë se çfarë është Cristiano për Madridin, çfarë ka arritur këtu, çfarë mendojmë për të dhe gjithçka që ai bëri këtu ishte madhështore,” tha Zidane.

“Por tani ai është një lojtar i Juventusit dhe nuk mund të them më shumë se kaq. Shumë gjëra janë thënë por duhet të jemi të respektueshëm.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme