Zëri fëmerorë do dëgjohet dhe në esport…

Pas njoftimit për herë të parë në shkurt, ‘VCT Game Changers’ është një program i ri që përqendrohet në krijimin e mundësive dhe ekspozimit për femrat.

Ndryshimet e Lojërave ‘VCT’ filluan në Mars dhe do të përfundojnë në Qershor.

Turneu i dytë do të fillojë në korrik dhe përfundon në nëntor.

Carlos Antunes, Shefi i Esports në Riot Games në Brazil, komentoi:

Ne jemi shumë të ngazëllyer për ardhjen e ‘Buscofem’ në ‘VALORANT Champions Tour Changers Game’, një iniciativë që përforcon përfaqësimin e grave brenda universit të sporteve elektronike.
Është një nder të kesh mbështetjen e një marke që njeh rëndësinë e një programi stimulues për komunitetin femëror
. ”

Agjencia Brazilian DRUID ndërmjetësoi partneritetin midis ‘Riot Games Brazil’ dhe ‘Buscofem’.

Bruna Pastorini, Drejtore e Planifikimit në DRUID tha për Esports Insider:

“Ajo që e bën këtë projekt të fortë është mënyra se si ne arrijmë të hartojmë dhimbjet kryesore të grave në botën e lojtarëve, t’i lidhim ato me pozicionimin e markës dhe ta përkthejmë këtë në një projekt të performancës. Kjo ndihmon për të dhënë shikueshmëri dhe për të zgjidhur këto dhimbje. “

Ambasadoret janë zgjedhur me shumë përkujdesje, të cilët do të ndihmojnë në rritjen e zërit të kësaj fushate dhe ngritjen e kësaj fushate.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme