Kapiteni i Real Madrid ngel jashtë PërballjeS me Liverpool-in..

Kapiteni i Real Madrid Sergio Ramos është vendosur të mos marrë pjesë ne çerekfinalet e Champions League kundër Liverpoolit pasi pësoi një dëmtim në muskul.

Mbrojtësi 35-vjeçar mori dëmtimin ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare.

Reali përballet me Liverpool-in të Martën, 6 Prill dhe të Mërkurën, 14 Prill, në të dy anët e El Clasico me Barcelonën në La Liga.

 “Nëse ka diçka që më lëndon, është fakti që nuk jam në gjëndje të ndihmojë ekipin në këto ndeshje shumë të kërkuara,” tha Spanjolli në Instagram.

 Ramos tha se ai e vuri re problemin gjatë stërvitjes pas fitores 3-1 të Spanjës kundër Kosovës dhe kontrollet mjeksore të enjten konfirmuan dëmtimin.

 Real është në shtëpi për ndeshjen e parë kundër Liverpool.

 Barazimi ndodhin për shkak të Ramos kundër sulmuesit Mohamed Salah, i cili pësoi një dëmtim në shpatull në një sfidë nga Ramos gjatë finales 2018 në Kiev.

 Real arriti ta fitonte atë ndeshje 3-1, por Salah tha në fillim të kësaj jave se ai nuk mban inat.

 “Le të themi se kam një dëshirë të veçantë për të fituar ndeshjen dhe për t’u kualifikuar në gjysmëfinale, çfarëdo që të ndodhë tani nuk do të ndryshojë rezultatin e Kievit.”

“Ajo gjë ka marrë fund,” tha ai për mediat spanjolle.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme