Ylli i Utah Jazz nuk do përfshihet në gjysmëfinalen kundër La Clippers…

Gardiani i Utah Jazz, Mike Conley nuk do përfshihet pas një tendosje të muskulit të djathtë për lojën e parë të serisë gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore të ekipit kundër LA Clippers.

Jazz njoftoi të martën se Conley ka pësuar një tendosje të muskujve që nga shkurti.

Ai e riparoi atë dhe u largua herët në fitoren e serialit të Utah-s ndaj Memphis.

Lëndimi bëri që ai të humbasë 21 ndeshje gjatë sezonit të rregullt.

Ylli 33-vjeçar ka mesatarisht 16.2 pikë, 6.0 asistime dhe 3.5 kërcime mbi 51 ndeshje me Utah këtë sezon.

Total
3
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme