FutbollKryesore

Ylli i Leicester City dëshiron largimin e transferimit këtë verë me klubin italian tani në bisedime – raport

Ylli i Leicester City, Rachid Ghazel dëshiron të mbetet në Fiorentina sezonin e ardhshëm, në përputhje me raportet në Itali, por klubi është i prirur të flasë çmimin e tij të shitjes.

28-vjeçari ka qenë në hua në Firence që nga shtatori gjatë një marrëveshje që besohet të përfshijë një zgjedhje prej 10 milion € për ta bërë qëndrimin e tij kontinentin të përhershëm.

Dhe është raportuar se ai është duke shpresuar se kjo mundësi do të ushtrohet nga bosët në Studio Artemio Franchi.

Fiorentina e tij e okupuar e ka parë atë të bëjë 21 paraqitje, tashmë duke bërë më shumë paraqitje që bëri gjatë kohës së tij në King Power Stadium.

Dhe klubi është i prirur ta qëndrojë atë, është raportuar, por mezi pret që të flasë me atë çmim prej 10 milion €.

Klubi italian pretendohet se është i gatshëm të kundërshtojë zgjedhjen e tyre për të blerë Ghazel, por menjëherë do të hyjë në negociata për ta firmosur atë me një kosto më të ulët.

Raporti thotë: “Në ditët në afrim do të ketë bisedime me Leicester të cilat mund t’i japin dritën jeshile një shitje përfundimtare për numra të ndryshëm.”

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.