Ylli i Jazz Donovan Mitchell do rikthet në ndeshjen…

Gardiani i Utah Jazz, Donovan Mitchell po synon një kthimin e tij në lojën e parë të sezonit.

Mitchell, i cili është larguar që nga 16 Prilli pas një ndrydhjes së kaviljes të djathtë, u tha gazetarëve se qëllimi i tij është që të përshtatet për fillimin e serisë së raundit të parë të Utah.

Ai u praktikua me ekipin të enjten për herë të parë që kur pësoi dëmtimin.

“Praktika ishte e mirë“, tha Mitchell, përmes faqes në internet të ekipit.

“Unë dola atje dhe konkurrova. Mund të thuash se ishte si hera ime e parë pas katër apo pesë javësh, por kjo pritet.”

“Duhet të përpiqesh për t’u rikthyer në një zakon apo në formën e plotë si dikur. Gjërat po përparojnë mirë. ”

Jazz do të fillojë udhëtimin e tyre pas sezonit të Dielën kundër fituesit të ndeshjes së sotshme në Play-In midis Golden State Warriors dhe Memphis Grizzlies.

Përleshja e raundit të parë do të fillojë në orën 21:30.

24 vjeçari Mitchell, do të fillojë paraqitjen e tij të katërt në playoff.

Dy-herë ‘All-Star’ shënoi një mesatare të lartë në karrierë 26.4 pikë, 4.4 kërcime dhe 5.2 asistime në 53 fillime këtë sezon.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme