Ylli i Holandës humbet fushatën e Euro 2020.

Mesfushori i Manchester United, Donny van de Beek do të humbasë fushatën e Holandës në Euro 2020 pas një dëmtimi në ije.

24-vjeçari kaloi një sezon të parë të vështirë në United, duke bërë vetëm katër startime në kampionat pasi u nënshkrua nga Ajax verën e kaluar.

Van de Beek ka fituar 19 ndeshje dhe ka luajtur për herë të fundit për vendin e tij në fitoren 7-0 kundër Gjibraltarit në 30 Mars.

Trajneri i Holandës, Frank de Boer nuk e ka zëvendësuar mesfushorin në skuadrën e tij.

Donny van de Beek duhet të lejojë Kampionatin Evropian të kalojë,”tha një deklaratë nga Shoqata Hollandeze e Futbollit.

Hollandezët do të fillojnë fushatën e tyre të Grupit C kundër Ukrainës në Amsterdam të Dielën 21:00 të mbrëmjes.

Total
8
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme