Ylli i Bayern Munchen Lewandowski planifikon të luajë ‘për të paktën edhe pesë vjet’

Poli pjellor është i lidhur në një kontratë me kampionët gjermanë deri në 2023 dhe synon të zgjasë karrierën e tij përtej asaj pikë.


Robert Lewandowski mbetet i lidhur me një kontratë në Bayern Mynih deri në verën e 2023, por sulmuesi polak ka deklaruar dëshirën për të “luajtur për të paktën edhe pesë vjet të tjera”.


Në moshën 32 vjeç, një nga përfunduesit më të mirë në biznes nuk tregon asnjë shenjë ngadalësimi.


Ai ka qenë duke shëruar një dëmtim në gju , duke e mbajtur atë larg një humbje në çerekfinale të Champions League ndaj Paris Saint-Germain, por ka 42 gola në emër të tij këtë sezon dhe mbetet një pretendent kryesor për Topin e Artë 2021.

Çfarë është thënë?

I pyetur për planet e tij të ardhshme nga GQ, Lewandowski ka thënë: “Unë nuk kam menduar me të vërtetë për atë që do të ndodhë në tre ose katër vjet.
“Por unë dua të luaj të paktën edhe pesë vjet të tjera. Ndoshta më gjatë nëse mundem.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme