e-sportsKryesore

Yjet virtuale të NBA e-sports league kthehen nga distanca për një sezon të ri emocionues

Ndërsa shumica e sporteve profesionale janë në pritje në mbarë botën, yjet e një loje simulimi basketbolli po përgatiten për veprim.

NBA 2K League ka qenë një zyrtar për tre vjet dhe drejtohet nga Shoqata Kombëtare e Basketbollit dhe kompania e lojërave virtuale Take-Two Interactive.

Përkundër pandemisë koronavirus, 23 skuadrat e ligës do të garojnë ende nga distanca për titullin për të paktën gjashtë javë të garës duke filluar nga 5 maj, me lojëra simulcast live në kanalet Twitch dhe YouTube të NBA 2K League.

Drejtori i NBA 2K Brendan Donohue tha se shpresonte që liga “do t’u sigurojë fansave të rinj dhe atyre të kthimit një mënyrë argëtuese për të qëndruar të lidhur dhe të qëndrojnë të përfshirë në ligën tonë në këto periudha të papara”.

Ai shtoi, “Lojtarët tanë janë karantinuar me shokët e tyre të skuadrës ndërsa përgatiten për sezonin dhe tani do të kenë mundësinë të garojnë dhe të tregojnë se janë më të mirët në botë”.

“Një ëndërr për të gjithë lojtarët”

Në fillim të këtij viti, lojtarët më të mirë profesionistë në botë udhëtuan për në New York për të marrë pjesë në draftin e vitit 2020 për të përcaktuar se kush do të përfaqësonte cilin ekip sezonin e ardhshëm.

Lojtarëve iu dha mundësia të bashkohen me veshjet ekzistuese të NBA, si dhe gjigandët e e-sports si Gen.G.

“Kjo ngjalli zemërim, natyrisht në komunitetin NBA, por gjithashtu zgjoi të gjithë komunitetin e e-sports,” tha Donohue në draftin në Shkurt.

“NBA e merr shumë seriozisht këtë dhe të gjithë e bëjnë atë.”

Shpresa është se liga do të vazhdojë të shtojë më shumë ekipe në të ardhmen për të kapitalizuar në momentin pas industrisë.

“Është më së miri sepse ata do t’ju besojnë plotësisht”, tha lojtari i Xhazit Kimanni Ingram në lidhje me mundësinë për të luajtur për ekskluzivitetet ekzistuese.

“Ata ju shkruajnë për të përfaqësuar organizatën e tyre gjatë gjithë sezonit – për t’u sjellë atyre një kampionat, për të mbrojtur markën e tyre, për të bërë markën tuaj”.

‘Është e përsosur. Kjo është një ëndërr për të gjithë lojtarët. ‘

Një vend i ri dhe i përmirësuar për sezonin e ardhshëm u ndërtua në Manhattan, New York, me hapësirë ​​jo vetëm për pjesëmarrësit, por edhe për deri në 200 spektatorë.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.