Yjet e Arsenalit zhvillojnë bisedime në terren për planet e Superligës.

Shefi ekzekutiv i Topçinjve Vinai Venkatesham do t’u përgjigjet pyetjeve të lojtarëve të shqetësuar në lidhje me propozimet, të cilat u botuan të dielën.


Lojtarët e Arsenalit kanë zhvilluar bisedime me kryesinë e klubit rreth planeve të diskutueshme për Superligën e re Evropiane.


Wasshtë konfirmuar të dielën në mbrëmje se Topçinjtë ishin regjistruar për të qenë një nga 12 anëtarët themelues të ligës së shkëputur, e cila mund të fillojë që nga sezoni 2022-23.


Bosi i Topçinjve Mikel Arteta tha se ai nuk ishte në dijeni të planit kur u pyet për të pas barazimit të së dielës 1-1 me Fulham, ndërsa lojtarët – të cilët janë kërcënuar të ndalohen të luajnë për ekipet e tyre kombëtare – gjithashtu kuptohet se ishin lënë në errësir deri tani.

Çfarë po ndodh në London Colney?

Lojtarët e Arsenalit kanë qenë në takime gjatë gjithë ditës me hierarkinë e klubit në London Colney.


Shefi ekzekutiv Vinai Venkatesham, i cili ka hequr dorë nga roli i tij në bordin e Shoqatës së Klubeve Evropiane, ka qenë duke udhëhequr diskutimet dhe duke shpjeguar pse klubi beson se të jesh pjesë e Super League është mënyra më e mirë .


Venkatesham është i vetëdijshëm se lojtarët, të cilët nuk dinin për planin para ndeshjes së së dielës, kanë shqetësime dhe do t’u përgjigjen pyetjeve të tyre mbi gjendjen aktuale të lojës për çështje të tilla si ata që mund të ndalohen nga UEFA të konkurrojnë me ekipet e tyre kombëtare.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme