Thashethemet e transferimit: Messi, Haaland, Pogba, Son, Donnarumma, Wijnaldum, Kane …

Manchester City është i prirur të sjellë në Etihad Stadium sulmuesin argjentinas të Barcelonës, Lionel Messi, 33 vjeç, ashtu edhe sulmuesin 20-vjeçar norvegjez të Borussia Dortmund, Erling Braut Haaland. ne verë.

 Mesfushori i Francës Paul Pogba mund të largohet nga Manchester United këtë verë, me Juventusin të etur për të ri-nënshkruar 28-vjeçarin dhe të gatshëm për shkarkimin e sulmuesit të Argjentinës Paulo Dybala, 27, në një marrëveshje shkëmbimi.  

 Tottenham ka besim në mbajtjen e sulmuesit anglez Harry Kane, 27 vjeç, dhe nuk do ta konsiderojë shitjen e tij në një klub tjetër të Premier League, pas interesit në rritje nga Manchester City dhe Manchester United.  

 Bayern Munich është i interesuar për sulmuesin e Tottenham, Son Heung-min, 28 vjeç, dhe janë të gatshëm të jenë të durueshëm në ndjekjen e tij, i cili ka një kontrat me Tottenham deri në verën e 2023 dhe i është ofruar një marrëveshje e re afatgjatë nga klubi londinez.  

 Chelsea, Manchester United, Juventus dhe Real Madrid mbeten në kërkim për të nënshkruar me portierin e Italisë Gianluigi Donnarumma, 22 vjeç, i cili ka refuzuar dy oferta të një kontrate të re në AC Milan.  

 Barcelona shihet si favorit për të nënshkruar mbrojtësin 30-vjeçar Georginio Wijnaldum kur kontrata e tij në Liverpool skadon në verë, por klubi katalanas do I duhet të përballet me Chelsea, Juventus dhe Paris St-Germain. 

Vetë klubi i Merseyside nuk ka hequr dorë nga shpresa për të mbajtur lojtarin holandez. 

 Sulmuesi i Belgjikës, Michy Batshuayi, 27-vjeçari i cili është huazuar në Crystal Palace nga Chelsea, thotë se nuk ndihet i sigurt  në Selhurst Park. 

 Sulmuesi spanjoll i Leeds United, Rodrigo, 30 vjeç, ka hedhur poshtë thashethemet se ai është i pakënaqur në Elland Road dhe dëshiron të kthehet në La Liga pas vetëm një sezoni.  

 Sulmuesi Sergio Aguero, 32 vjeç, do të ishte nënshkrimi “perfekt” për Juventusin dhe mund të imitojë suksesin e ish-shokut të tij të ekipit të Manchester City dhe Argjentinës Carlos Tevez në Torino, thotë i madhi i Juve Franco Causio.

 Sulmuesi i Boca Juniors, Tevez, 37, i cili ka një mundësi 12-mujore për të zgjatur qëndrimin e tij me gjigandët argjentinas përtej kësaj vere, është duke u përfolur për njëlëvizje në SH.B.A.  

 Mesfushori i Arsenalit dhe Uruguait, Lucas Torreira, 25 vjeç, i cili është aktualisht i huazuar në Atletico Madrid, është një shënjestër e Boca Juniors, klubi që ai mbështet si fëmijë.  

 Mesfushori i Real Madridit, Lucas Vazquez nuk do të rinovojë kontratën e tij në klub kur të skadojë këtë verë, 29-vjeçari spanjoll është  një objektiv I mundshëm për Chelsea, Manchester United dhe Bayern Munchen. 

 Nuremberg planifikon të nënshkruajë qendërmbrojtësin e Huddersfield Town Christopher Schindler, 30 vjeç, kur kontrata e gjermanit skadon në verë. 

Menaxheri i Burnley, Sean Dyche shihet si kandidati kryesor për t’u bërë menaxheri i ri i Crystal Palace nëse 73-vjeçari Roy Hodgson nuk e zgjat kontratën e tij përtej kësaj vere. 

 Manchester United është i gatshëm të ofrojë mesfushorin 23-vjeçar Hollandez Donny van de Beek te Juventusi si pjesë e një marrëveshje shkëmbimi për përfaqësuesin e Francës Adrien Rabiot, 25 vjeç. 

 Sevilla planifikon të vendosë  100 milion euro çmim për sulmuesin e Spanjës Bryan Gil, aktualisht i huazuar në Eibar, për të shmangur interesat nga Real Madrid, Barcelona dhe Arsenal.  

 Burnley po planifikon një lëvizje verore prej 10 milion £ për ish-mbrojtësin e Middlesbrough të Anglisë Under-21 Dael Fry, 23 vjeç.

 Mbrojtësi i Italisë Giorgio Chiellini është i etur të qëndrojë në Juventus përtej përfundimit të kontratës së tij në verë, thotë agjenti i 36-vjeçarit Davide Lippi, por klubi nga Torino ende nuk po i ofron atij një marrëveshje të re.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme