Ylli i ri i Spanjës dhe Man City, Porro, ka luajtur më shumë minuta për vendin e tij sesa klubin E tij…

Mbrojtësi i djathtë 21-vjeçar ende nuk ka bërë paraqitje  për Manchester City por sapo ka bërë debutimin e tij ndërkombëtar pasi bëri përshtypje si huazim në Sporting CP.

Kjo tregon se si kohët kanë ndryshuar në Manchester City që ata kanë një lojtarë që po luan për kombëtaren e Spanjës dhe madje pak njerëz e dinë emrin e tij.

Së bashku me lojtarët e ekipit të parë të qytetit Ferran Torres dhe Eric Garcia, Pedro Porro bëri debutimin e tij në La Roja në fitoren e së Dielës ndaj Georgia.

Dhe me Sergi Roberto të Barcelonës të dëmtuar dhe Hector Bellerin të Arsenalit të neglizhuar, Porro ka të ngjarë të fitojë ndeshjen e tij të dytë në ndeshjen kualifikuese të Kupës së Botës të mërkurën kundër Kosovës.

Porro është një komponent kyç në një skuadër të pamposhtur që ka pësuar vetëm 11 gola deri më tani këtë periudhë, duke i çuar ata me 10 pikë lart në krye të tabelës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme