Manchester City bën një hap masiv drejt titullit të Premier League

Të gjithë sytë ishin drejt Argjentinasit që po largohej, por ishte mbrojtësi enigmatik i Pep Guardiola që bëri përparimin thelbësor në një fitore të rëndësishme 2-0.

City kishte dominuar kundër ekipit çuditërisht të paduruar të Brendan Rodgers dhe po mungonte vetëm një gol derisa Mendy u bë heroi i vështirë i lojës.

Aguero ishte një nga lojtarët e parë që vrapoi me shpejtësi për të festuar me francezin enigmatik, i cili e ka gjetur veten në periferinë e planeve të Guardiola këtë sezon.

Por pothuajse u duk e padrejtë që Argjentinasi nuk u paraqit kurrë me një hapje aq tërheqëse sa ajo që Mendy shndërroi në minutën e 58-të.

Vetëm pesë ditë pas njoftimit që Aguero do të largohej nga klubi, atij iu dha mundësia të tregonte se ai ende ka shumë për të ofruar në nivelin më të lartë.

Kundër Leciester, 32-vjeçari bëri vrapimet e tij të zakonshme zgjuar, punoi shumë larg topit, u lidh me ekipin, por shansi i madh që ai dëshironte kurrë nuk erdhi.

Sulmuesi nuk mund ta fshehte zhgënjimin e tij gjatë lojës pasi u detyrua të ushqehej me copëza ndërsa të tjerët shkuan afër për të shënuar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme