Neymar ndëshkohet, psg humbet…

Neymar u përjashtua pas kartonit të dytë të verdhë ndërsa Lille u zhvendos në vendin e parë me një fitore 1–0 në Paris Saint-Germain.

Superylli brazilian mori një karton të kuq në minutën e 90-të për shtyrjen e mbrojtësit të Lille, Tiago Djalo, i cili gjithashtu mori të kuqe për grindjen.

Të dy palët në fundjavë ishin me pikë të barabarta për vendin e parë në Ligue 1, por Lille, qëndroj rezistene në mënyrë të frikshme pas golit të Jonathan David në minutën e 20-të.

Kanadezi 21-vjeçar regjistroi golin e tij të 10-të të sezonit pasi goditja e tij u devijua brenda zonës së penalltisë.

David më vonë pësoj një dëmtim në minutën e 35-të për sulmuesin e kombëtares amerikane Timothy Weah.

Ishte një fitore monumentale për tre herë kampionët francezë, titulli i fundit i të cilëve erdhi në 2011, pasi Lille fitoi fitoren e saj të parë në Parc des Princes që nga viti 1996.

Pavarësisht se hyri në ndeshje pa golashënues në 10 më të mirët në Ligue 1, Lille lëviz tre pikë përpara PSG me shtatë ndeshje të mbetura për të luajtur.

Humbja sjell më shumë katastrofë për PSG pas tetë humbjeve.

PSG ka fituar tre titujt e fundit radhazi në Ligue 1 dhe përballet me Bayern Munchen këtë javë në çerekfinalet e UEFA Champions League në një ndeshje finale të vitit të kaluar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme