Benzema vazhdon të korrë suksese…

Karim Benzema vazhdon të jetë në formën e tij më të mirë ndërsa Real Madrid vazhdon sukseset me fitoren e së martës në Ligën e Kampionëve ndaj Eibar.

Francezi regjistroi golin e tij të 24-të të sezonit me një goditje të fortë nga në minutën e 73-të.

Marco Asensio shënoi golin e parë në minutën e 41-të duke e cuar përpara Real Madridin.

Fitorja e zhvendos para Realin brenda tre pikëve nga liderët Atletico Madrid, të cilët janë te Sevilla të Dielën.

Për trajnerin Zinedine Zidane kjo fitore ishte mënyra perfekte për të vulosur ndeshjen e tij të 250-të në krye të të Zinjëve.

Trajneri francez kishte qenë nën presion në fillim të këtij sezoni, pas humbjes në Copa del Rey nga Alcoyano, por skuadra e tij ka qenë duke grumbulluar fitore që nga shkurti dhe ende mund të përfundojë në dyshen e La Liga-Champions League.

Real dominonte duke luftuar Eibar në pjesën më të madhe të ndeshjes.

Përveç golave, lojtari i Spanjës, Asensio, Benzema dhe Casemiro kishin përjashtuar përpjekjet për asistime, ndërsa Isco arriti afër me një goditje të lirë që doli nga traversa.

Eibar dukej kërcënues duke shkuar përpara por i mungonte një avantazh i prerë.

Alejandro Pozo bëri një përpjekje të gjerë nga brenda zonës dhe portieri i Realit, Thibaut Courtois ishte i aftë të ruante portën.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme