Aston Villa super kthim brenda 12 minutash shënojnË 3 gola…

Zëvendësuesi Trezeguet arriti të shënoi dy herë ndërsa Aston Villa shënoi tre në 12 minutat e fundit për ti dhënë fund shpresave të Fulham për të qëndruar në Premier League.

Lojtarë e Fulham ishin në rrugën e duhur për të kapërcyer Newcastle në vendin e 17-të kur Aleksandar Mitrovic goditi topin te Tyrone Mings për të shënuar epërsin në minutën e 61′.

Mings, kapiten i Villa në mungesë të Jack Grealish, bëri rrëmujë duke kaluar një pasim mbrapa për të mbajtur portierin Emiliano Martinez, duke lejuar që Mitrovic të depërtonte dhe të shënonte.

Sidoqoftë, Mings shleu gabimin e tij për të siguruar krosin për Trezeguet për të barazuar me një goditje për herë të parë në minutën e 78′ para se mesfushori egjiptian të shënonte golin e dytë tre minuta më vonë.

Sulmuesi i Anglisë, Ollie Watkins, shtoi të tretin e Villas brenda zonës me gjashtë oborre.

Në kohën e pjesës së parë, me ndeshjen në 0-0, Villa mendoi se ata kishin fituar një penallti kur Watkins u rrëzua në sfidën me Mario Lemina.

Sidoqoftë, gjyqtari Andy Madley nuk dha penallti pasi pa përsëritjen në monitorin e fushës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme