Platforma e turneut Epulze siguron investime 4.7 milion

Platforma suedeze e turneut esports Epulze ka siguruar një investim prej 57 milion SEK (4,74 milion ∼) nga raundi i saj i fundit i financimit.

Sipas njoftimit, pjesëmarrësit në raundin e financimit përfshinin grupin financiar suedez Svea Ekonomi dhe Norwegian Carucel Finance.

Financimi pritet të ndihmojë kompaninë të hyjë në një ‘fazë të re’, me platformën e turneut esports që kërkon të shtojë tituj dhe funksione të reja të lojës.

Aktualisht, platforma mbështet vetëm Dota.

Mattias Lövgren, CEO dhe Bashkëthemelues në Epulze, komentoi për sigurimin e fondeve:

“Baza jonë e përdoruesve u rrit me shpejtësi në vitin 2020 dhe sot ne ofrojmë një platformë dixhitale të klasit botëror ku mund të rregullojmë turne me emrat më të mëdhenj në esports.

Me para të reja në arka, ne do të jemi në gjendje të përshpejtojmë rritjen dhe të rrisim ofertat tona. “

Investimi vjen pasi Epulze zbuloi një partneritet me platformën e shërbimit esports VPgame për të zgjeruar ofertat e saj në tregun aziatik.

Lövgren vazhdoi:

Qëllimi i Epulze është të argëtojë botën përmes esports dhe të lejojë të gjithë të marrin pjesë në atë lojë të veçantë ndeshje ndjenjën ku garoni për nder dhe para.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme