WeSt brom bënë njË kthesë mAHnitëse!!

Sam Allardyce tha se West Brom po “dëgjon njerzit” pasi ata bënë një kthesë në fitoren e mbrëmshme të Premier League për herë të parë këtë sezon ndaj Southampton.

Dy gola në tre minutat e para nga Matheus Pereira dhe Matt Phillips vunë njërzit e Allardyce avantazh në Hawthorns.

Një gol i shkëlqyeshëm i Callum Robinson në minutën e 69′ bëri që ndeshja të përfundonte me fitoren më të madhe në shtëpi të Baggies në Premier League që nga nëntori 2016.

Ishte një nga performancat më të mira gjatë tetë ose 10 ndeshjeve të fundit”, tha Allardyce.

Ne kemi humbur shumë pikë për shkak të përfundimit të dobët.”

Ne kemi pasur dy fitore shumë të rëndësishme, por ende po luftojmë”.

Fitorja u bë më e admirueshme nga fakti që West Brom duhej të merrte forcë pasi ylli i tyre Mbaye Diagne ishte përjashtuar në mënyrë të diskutueshme për jashtë loje.

Ndihmësi i arbitrit të videos Kevin Friend vendosi që nuk kishte prova të mjaftueshme për të përmbysur vendimin në fushë, edhe pse përsëritjet e TV sugjeruan ndryshe.

West Brom është ende në telashe të thella, tetë pikë larg Newcastle dhe me shtatë ndeshje të mbetura

Kjo u jep lojtarëve shpresë dhe besim“, shtoi ish-shefi i Anglisë.

Ne kemi rrëshqitur shumë përpara portës. Ne do të ishim në shenjën e 30 pikëve tani nëse do të kishim shfrytëzuar mundësitë tona.

West Brom do luaj në Leicester të Enjten, 22 Prill në 21:00 të mbremjes (20:00 BST).

Ndeshja e radhës e Southampton është gjithashtu kundër Leicester, të Dielën, 18 Prill në Wembley në gjysmëfinalen e Kupës FA (18:30).

Ndeshja tjetër e southampton në ligë është në Tottenham të Mërkurën, 21 Prill (18:00).

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme