“Vrava andy e vjetër dhe lindi një andy ruiz i ri” – andY ruiz jr rËfehet?!

Andy Ruiz Jr thotë se lodhja, regjim dhe etja për të rimarrë titullin botëror në pesha të rënda kanë ushqyer objektivat e tij për të arritur peshën 115 kg, ndërkohë ai përgatitet të kthehet në ring për herë të parë në 17 muaj.

Meksikani nuk ka luftuar që kur humbi një revansh ndaj Anthony Joshua në Dhjetor të vitit 2019.

Pas disfatës ai pranoi se “dëmëlsia” e kishte çuar në një shtim të peshës dhe duke sjell performancë më të ulët.

Unë kam shumë për të provuar,” tha ai ndërsa po përgatitej të luftonte me Amerikanin Chris Arreola në Kaliforni të Shtunën.

Unë kam lënë shumë njerëz poshtë, dhe kjo është arsyeja pse unë kam për të bërë ndryshime të mëdha për veten time.

Ruiz, 31 vjeç, u bë kampioni i parë botëror i peshave të rënda të Meksikës kur ai tronditi Joshua në garën e tyre fillestare në qershor të 2019.

Por ai më vonë tha se presionet dhe shpërqendrimet që erdhën me titujt shkaktuan problematike.

Ai është hapur në lidhje me humbjen e tij pas revanshit të tij me Joshua dhe disa në këtë sport e etiketuan atë “një turp” pasi hyri në ring jashtë formës së duhur.

Zhgënjimi i tij e shtyu atë të bashkonte forcat me trajnerin Eddy Reynoso.

Faqet e tij në mediat sociale tani janë të mbushura me pamje të stërvitjeve në ring, palestër dhe not.

Unë isha me 141 kg kur fillova këtë kamp,” shtoi Ruiz, i cili peshonte 128 kg në revanshin e tij me Joshua dhe tani thotë se është në 115 kg.

“Unë besoj se kam duart më të shpejta në pesha të rënda. Unë nuk jam aty ku dua të jem tani, por jam shumë më mirë sesa atje ku isha.”


” Imagjinoj që nëse do të kisha qenë në këtë formë, do të kisha fituar revanshin me Joshua. Gjërat ndodhin për një arsye dhe thjesht jam i lumtur për mendimin që kam tani. “

Ruiz mban një rekord të 33 fitoreve nga 35 luftime, ndërsa 40-vjeçari Arreola ka humbur gjashtë herë në 47 dalje.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme