Vazhdojnë incidentet në ndeshjen e radhës të play-off..

Russell Westbrook shënoi një trepikësh të dyfishtë për të ndihmuar Washington Wizards të mposhtin Philadelphia 76ers dhe të mbajnë gjallë shpresat e tyre në play-off.

Westbrook shënoi 19 pikë, 21 kërcime dhe 14 asistime në një fitore me rezultatin 122-114.

76ers, të cilët humbën Joel Embiid pas një dëmtim në gju në çerekun e parë, tani kryesojnë serinë më rezultatin 3-1.

Gjatë lojës gjithashtu një tifoz u largua në gjykatë gjatë ndeshjes si dhe pronarët e Wizards thanë se ai do të ndalohet dhe do të përballet me akuza të mundshme penale.

Tifozi u hodh dhe goditi tabelën e pasme ndërsa ekipet ishin në skajin tjetër të dyshemesë para se të kapej nga siguria.

Ai do të ndalohet nga arena dhe akuzat po ndiqen,” tha Monumental Sports and Entertainment, i cili zotëron arenën në Uashington.

Ishte rasti i fundit në një varg incidentesh që kanë të bëjnë me sjelljen e gabuar të tifozëve në NBA gjatë javës së kaluar.

Gardiani i Brooklyn Nets Kyrie Irving tha se tifozët në arenat e NBA po trajtojnë lojtarët “sikur të jenë në një kopsht zoologjik njerëzor” pasi një spektator u arrestua pasi i hodhi një shishe uji të dielën.

Bradley Beal shënoi 27 pikë për Ligën e Parë të Wizards.

Triple-dyfishi i 12-të i Westbrook në karrierën e playoff e çoi atë në vendin e tretë në listën e të gjitha kohërave.

“Unë kurrë nuk kam rënë nën rezultatin 3-0, kështu që do të dënohem nëse largohem nga këtu pa një fitore,” tha Beal.

Total
4
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme