Van der Vaart i bën thirrje Tuchel të luajë ziyech para Werner…

Ish-mesfushori i Ajax dëshiron që Maroku të paraqitet në Chelsea përpara sulmuesit gjerman, i cili ka luftuar për gola këtë sezon.


Hakim Ziyech duhet të fillojë për Chelsea përpara Timo Werner, pretendon ish-mesfushori i Ajax Rafael van der Vaart, i cili krahasoi stilin e lojës së sulmuesit gjerman me atë të një “kali të verbër“.


Ziyech dhe Werner të dy arritën në Stamford Bridge verën e kaluar, si pjesë e një vere ekstravagante shpenzimesh nga ish-menaxheri i Chelsea Frank Lampard, por asnjëri nuk ka prodhuar formën e tyre më të mirë deri më tani në Premier League.


Dhe, së bashku me Ziyech, Van der Vaart dëshiron që Mason Mount të vazhdojë të shfaqet rregullisht së bashku me Olivier Giroud, duke thënë se Werner ka ritëm, por nuk ka aftësi teknike.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme