UFC: Jeremy Stephens vs Drakkar Klose u anulua pasi Klose u lëndua gjatë shtytjes në peshë

Ngjarja bashkë-kryesore e UFC Fight Night e Jeremy Stephens dhe Drakkar Klose u ndërpre të Shtunën pasi Klose tha se ai pësoi një dëmtim në qafë kur u shty nga Stephens gjatë peshimit.

Amerikani tha se ndjeu “dorën e tij të mpirë dhe qafën të shtrënguar” pas shtytjes të Premten, dhe u zgjua ditën tjetër me një dhimbje koke dhe të përzier.

Më vjen keq për të gjithë ata që ishin të entuziazmuar për këtë luftë,” tha Klose në Twitter.

“Unë u përpoqa të bëja gjithçka që munda për të qëndruar në këtë luftë, por këto çështje janë jashtë kontrollit tim”.

Në ngjarjen kryesore të peshave të mesme në Las Vegas, Robert Whittaker dominoi Kelvin Gastelum për të fituar me vendim unanim.

“Unë mendoj se është koha për të kapërcyer edhe një herë shtigje”, tha Whittaker. “Unë mendoj se kam disa hile që ai nuk i ka parë akoma”.

Whittaker mposhti Gastelum në të pesë raundet, duke shënuar më shumë se dyfishin e goditjeve totale të amerikanit pasi ai fitoi 50-45 fitore nëpër karta.

Luftëtari Australian i lindur në Zelandën e Re tani dëshiron një duet me kampionin e peshave të mesme Israel Adesanya, i cili e mundi atë me një teknikë të raundit të dytë në tetor 2019.

Më herët në kartonin kryesor, Andrei Arlovski fitoi me anë të një vendimi të ngushtë unanim kundër Chase Sherman në ndeshjen e tyre të peshave të rënda, ndërsa Jacob Malkoun mori të tre letrat 30-27 në një fitim të njëzëri vendimi ndaj Abdul Razak Alhassan në peshën e mesme.

Luis Pena mundi Alexander Munoz në një vendim të ndarë në luftën e tyre të peshës së lehtë, dhe Tracy Cortez gjithashtu fitoi me anë të vendimit të ndarë mbi Justine Kish në peshën e lehtë të grave.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme