UEFA dhe Premier League morën pjesë në planet e Superligës.

Organi drejtues ka falënderuar klubet franceze dhe gjermane për refuzimin e regjistrimit në një skemë të drejtuar nga Premier League, La Liga dhe Serie A.


Premier League ka goditur planet për të krijuar një Super League të Evropës, duke i quajtur ato anti-konkurrues dhe duke sugjeruar që ata të dëmtojnë integritetin e sportit.


UEFA-s i është bashkuar në përplasjen e propozimit, i cili sipas tyre kërcënon vetë strukturën e lojës.


Më parë, modeli zviceran i UEFA-s për Ligën e Kampionëve pritej të flitej në një takim të hënën, përpara se të dilnin raportet për një konkurs rival të dielën.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme