Tyson Fury i ‘friksuar’ nga lufta me anthony joshua?!

Tyson Fury po kërkon të shpëtojë me kusht nga lufta me Anthony Joshua nëse nuk dëgjon asnje lajmë për luftën gjatë afatit që ai vendosi të hënën.

Për luftën me Joshua tani në prag të nisjes, Fury (30-0- 1, 21 KO) ka filluar të shprehet për anullimin e saj.

Ndoshta Fury ështe friksuar dhe ka kuptuar se çfarë mund t’i ndodhte atij.

Thuhet se ai do të “lëvizë përpara” nëse nuk dëgjon një njoftim në faqe për vendin dhe datën e përplasjes së peshave mega të rëndë kundër kampionit të IBF / WBA / WBO Joshua (24-1, 22 KO).

Një datë për të cilën po flitet për përplasjen Joshua-Fury është potencialisht 24 korrik në Arabinë Saudite.

Sidoqoftë, promovuesi i AJ-së Eddie Hearn i Matchroom Boxing ende ka kohë për ta bërë atë zyrtare.

Joshua duket se është i sigurt për luftën me Fury, pasi ai dha një të disa lajmeve pozitive të hënën, duke thënë po bëhet gati të fillojë stërvitjen.

Lajme pozitive këtë mbrëmje! Unë jam duke lidhur çizmet e mia për luftë!!! @ 258MGT dhe @Matchroomboxing kanë marrë ofertën e parë ZYRTARE për të pritur kampionatin e padiskutueshëm të peshave të rënda të botës! Unë do të jem fitimtar me dëshirën e Zotit! Nuk ka vend për tu fshehur tani! Po vij,” – tha Joshua në mediat sociale të hënën.

Le të supozojmë për një sekondë që Fury zgjedh të largohet nga lufta me Joshua.

Nëse Fury lejon luftën, do të ketë një reagim të jashtëzakonshëm nga publiku i boksit, me tifozët që thonë se mbajtësi i rripave 6’9 ″ WBC u shkaterrua pas humbjes së tij.

Përveç të gjitha kritikave, Fury do i duhet të kthehet në ring dhe të fillojë të luftojë.

32-vjeçari Fury thotë:

Nëse nuk dëgjoj asnjë njoftim deri të martën, thjesht do të vazhdoj sepse ka kaluar një kohë e gjatë, ”

Ishte qershor i vitit të kaluar kur bëra atë video kur thashë se kisha rënë dakord për kushtet me Joshua. Ashtu si të dy kemi rënë dakord të luftojmë me njëri-tjetrin, por unë duhet të luftoj së pari Wilder,” – tha Fury.

Epo, lufta nuk mund të kishte ndodhur midis Joshua dhe Fury vitin e kaluar, sepse AJ kishte luftën e tij ndaj Kubrat Pulev të detyrueshëm për IBF.

Fury mund të kishte luftuar vitin e kaluar dhe të mbronte rripin e tij WBC kundër sfiduesit të tij të detyrueshëm Dillian Whyte nëse ai do të dëshironte.

Tani është koha për të bërë këtë luftë, ”tha Eddie Hearn për Median.

“Ne mund të mos e marrim këtë mundësi përsëri. Të dy djemtë e pranojnë atë dhe janë gati për sfidën. ”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme