Tuchel priste më tepër nga Havertz…

Bosi i Chelsea Thomas Tuchel ka sfiduar Kai Havertz për të treguar më shumë “vendosmëri” pasi sulmuesi bëri përshtypje në një shënim dominuese në Crystal Palace.

Reprezentuesi gjerman shënoi golin e parë të Chelsea dhe ndihmoj në golin e të dytë të Christian Pulisic që gjuantk nga një distancë e afërt.

Ata u përpoqën të ndreqnin humbjen e fundjavës së kaluar 5-2 ndaj West Brom në një hapje të shkëlqyeshme 10 minuta në Selhurst Park.

Zouma i dha goditjen përfundimtare ndeshjes si një garë në gjysmë ore, duke u ngritur një top me kokë pas një goditje të lirë të Mason Mount.

Christian Benteke kryesoi në krosimin e Jeffrey Schlupp për të zvogëluar deficitin për të dhënë një shfaqje të përmirësuar të pjesës së dytë nga Palace në 25 minuta kohë.

Por goli i Pulisic në minutën e 78′ nga krosimi i Reece James i dha fund çdo shpresë për një rikthim të mundshëm për Crystal Pa

Kai Havertz mbase duhet të kishte shënuar më shumë, ai kishte më shumë mundësi,” i tha Tuchel Medias.

Ai ende mund të përmirësojë ambicien dhe vendosmërinë e tij.”

Ai ka cilësi të jashtëzakonshme. Ai nuk është udhëheqësi i kësaj skuadre dhe nuk duhet të jetë. Ai kishte vrapime të shkëlqyera dhe mund të kishte shënuar më shumë.

Fitorja e çon Chelsea përsëri në katërshin më të mirë të Premier League, dy pikë më shumë se Liverpool dhe West Ham.

Crystal Palace do pushoj pak deri në ndeshjen e ardhshme me Leicester në Premier League në 26 Prill.

Chelsea gjithashtu ka një hapsirë të vogël deri në ndeshjen e radhës në kampionat, kundër Brighton të martën, 20 prill.

Para kësaj, ata kanë ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve me Porto (këtë të martë që vjen në 20:00) dhe një gjysmëfinale të Kupës FA kundër Manchester City të Shtunën e ardhshme (17:30).

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme