Tuchel i beson Chelsea për të marrë ‘vendime të drejta’ në super league.

Gjermani ka parë Blutë të bien dakord të bëjnë pjesë e një gare të re kontinentale, por propozimet janë dënuar gjerësisht.


Chelsea është një nga gjashtë klubet e Premier League që janë përkushtuar në propozimet e reja të Superligës, por Thomas Tuchel beson se ata do të marrin “vendimet e duhura” kur bëhet fjalë për planifikimin e ardhshëm.


Konfirmimi që po hartohen projekte për një garë të shkëputur që përfshin klubet më të mira të Evropës nuk ka ardhur si befasi.

Duke pasur parasysh se për sa kohë është hedhur një ndërrim i tillë, por lëvizja në atë departament është përmbushur nga një dënim i gjerë.


Chelsea është ndër ata që kanë ndjerë forcën e plotë të këtij reagimi.

Ndersa mbështetësit e tyre flasin kundër vendimeve që merren në nivelin e bordit dhe mbetet të shihet nëse aksionet konkurruese do të ndodhin ndonjëherë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme