Traore heRoi i mbrËmjes pËr wolves…

Adama Traore shënoi golin e mbrëmjes në kohën e shtesë për Wolves ndërsa shpresat e Fulham për të qëndruar në Premier League u rëzuan pas goditjes së sotshme.

Traore arriti me një goditje të fortë këndore të shënonte kur ndeshja ishte duke mbaruar.

Më parë, Wolves iu mohua një gol kur ndihmësi i arbitrit tha që pozicioni i Daniel Podence ishte pjesërisht jashtë loje para se ta kalonte topin te Willian Jose për të shënuar me kokë.

Fulham renditet i 18-ti, një vend dhe tre pikë prapa Newcastle.

Sidoqoftë, skuadra e Scott Parker gjithashtu ka luajtur dy ndeshje më shumë dhe është me 6 ndeshje të mbetura për të luajtur kështu që ka ngelur pak hapësirë ​​për gabime të mëtejshme.

Traore ishte në gjendje të siguronte një moment cilësor ne sulmin e tij për ti dhënë lojës kështu një fitues, duke shënuar në shtëpi golin e tij të parë në 49 ndeshje të Premier League.

Ai kishte kontribuar pak për 92 minutat e mëparshme, por kur u vendos në të djathtë dhe kaloj topin përpara disa këmbëve mbrojtëse jo të forta, ai e shfrytëzoi mundësinë e tij për të shënuar.

Wolves i duhen 38 pikë, 12 pikë larg Fulham.

Pedro Neto u detyrua të linte fushën i dëmtuar në pjesën e parë.

Fulham tani duhet të shpresojë që forma e dobët e Newcastle të vazhdojë, me ekipin e Steve Bruce në Burnley të Dielën në një nga dy ndeshjet që ata kanë në dorë.

Lojtarët sot kishin vendosur shirita të zinj dhe mbajtën një minutë heshtje para ndeshjes për Princin Philip, Duka i Edinburgut, i cili vdiq në moshën 99 vjeç të Premten.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme