Trajneri i Bayern Munchen, Flick konfirmon Largimin e tij.

Menaxheri është vendosur të largohet pasi fitoi disa trofe gjatë një periudhe që filloi vetëm në nëntor 2019
Trajneri i Bayern Munchen Hansi Flick ka konfirmuar se ai synon të largohet nga klubi në fund të sezonit.


Flick e bëri njoftimin të Shtunën pas fitores së skuadrës së tij 3-2 ndaj Wolfsburg – një rezultat që i çoi ata më afër një titulli tjetër të Bundesligës.


56-vjeçari mori detyrën e trajnerit vetëm në nëntor 2019 dhe udhëhoqi Bayernin në Bundesliga, DFB-Pokal dhe Champions League në sezonin e tij të parë në krye.

Cfare u tha?

“Unë i thashë ekipit sot që e informova klubin gjatë javës pas ndeshjes në Paris se do të doja të zgjidhja kontratën time në fund të sezonit,” tha Flick për Sky Germany.


“Ishte e rëndësishme për mua që ekipi e dëgjoi atë nga unë. Unë jam shumë mirënjohës që u lejova të shoqëroj ekipin.”


Portieri Manuel Neuer tha për njoftimin e Flick: “Ky ishte një moment emocional për të gjithë ne. Ne duhet ta përpunojmë atë si skuadër së pari, sepse kemi kaluar një kohë shumë të suksesshme dhe të bukur.


Thomas Muller shtoi: “Ai na tha që do të largohet. Ai nuk dha ndonjë arsye dhe nuk ka pse të bëjë. Ai ka dhënë shumë energji gjatë një viti e gjysmë. Si trajner në FC Bayern , në thelb kemi nevojë për një lëkurë të trashë “.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme