FutbollKryesore

Tottenham sjell Wilson te Bournemouth si një ‘mbështetje adekuate’ për Kane…

Spurs janë të lidhur fort me një sulmues i cili duket i vendosur të largohet nga stadiumi Vitality në dritaren e transferimit të verës

Darren Bent ka mbështetur Tottenham për të sjellë përpara Bournemouth, Callum Wilson si një “rezervë adekuate” për Harry Kane..

Wilson ka kaluar gjashtë vitet e fundit të karrierës së tij në rezervat e Bournemouth, pasi u bashkua me klubin nga Coventry City në 2014.

28-vjeçari ka shënuar 126 paraqitje në Premier League për Cherries në atë periudhë, duke shënuar 41 gola.

Një numër i lojtarëve kryesorë pritet të largohen nga Stadiumi Vitality këtë verë, duke përfshirë Wilson .

Jose Mourinho raportohet se ka shprehur interes për nënshkrimin e frontit të Anglisë pasi dëshiron të ndërtojë një skuadër të aftë për t’u rikthyer në Champions League në vitet 2020-21.

Pierre-Emile Hojbjerg tashmë është zgjedhur nga Southampton dhe Joe Hart ka mbërritur në një transferim të lirë në Tottenham Hotspur Stadium, por asnjë lojtar i ri sulmues nuk është shtuar ende në radhët e Mourinho.

Bent beson se Wilson është njeriu ideal për të hyrë brenda dhe për të siguruar një interpreti  me famë, ai madje mund ta shihte ta sfidonte atë për një pikë të rregullt në fillimin e XI të Mourinho.

Ata kanë nevojë për dikë që është një mbështetje adekuate e Harry Kane .

“Kur Harry Kane është i aftë,ai luan, por ne kemi parë që Harry Kane lëndohet çdo sezon vitet e fundit dhe ata kurrë nuk kanë pasur me të vërtetë ndonjë që të ishte një mbështetje adekuate dhe Callum Wilson i cili është mjaft i zgjuar për të kuptuar që nuk do të zbresë menjëherë për të luajtur është zgjedhja perfekte.

Nuk do e dini  kurrë nëse Harry Kane do të lëndohet ndaj me Wilson që shkon dhe fillon të godasë objektivat, ne kemi një as në duart tona.

Më pëlqen ajo që Mourinho po bën” .- tha ish-sulmuesi i Tottenham

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.