Tirana ZhgËnJehet pas RezultatiT më skënderbehun..

Ndeshja e futbollit, Tirana-Skenderbeu i Korces, 1-2, e vlefshme per Kampionatin Kombetar, e luajtur ne stadiumin "Selman Stermasi, ne Kruje. /r/n/r/nAlbanian Super League football match Tirana vs Skenderbeu of Korca, 1-2 at the "Selman Stermasi" stadium in Tirana.

Tirana arrin të barazoj me Skënderbeun dhe zbreh qëllimin e vet për titullin e dytë rresht.

Lojtarët i largohen gjithmonë e më shumë shpërblimit të madh prej 200 mijë eurosh që ka premtuar presidenti Refik Halili, që konfirmohet ekskluzivisht për median.

Në Korçë kampionët dalin të lënduar, sepse tani janë shtatë pikë nga kreu, por kanë ende mundësi reale për të fituar titullin.

Një trofe që do t’u mbushte xhepat, sepse në rast të titullit të 26-të, klubi do t’i shpërblente me një shumë të majme, ndërsa vetë lojtarët do të ndanin mes tyre 200 mijë euro, njëlloj si sezonin e shkuar.

Gjithsesi, mundësitë janë akoma.

Në lojë është edhe një fazë, ndërsa kreu nuk është larg.

Nëse Tirana fiton me Kukësin dhe Teutën, jo vetëm që hap kampionatin, por futet vetë në lojë për trofeun.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme