BOXKryesoreUFC - MMA

“Tinatanggap Ko” – Këshillë Conor McGregor për në BOX

Conor McGregor duket se po kruhet për një luftë gjatë pensionimit të tij. Shumë luftëtarë kanë treguar interesin e tyre për të luftuar Conor ndërsa disa thjesht kanë treguar interesimin e tyre.

Por vetëm një njeri ka zgjidhjen për të tashmen, dhe kjo pikë nuk është Dana White, është vetë Irlandezi.

Conor i bën ofertat MMA pas pushtuesit të tij mahnitës Donald Cerrone në UFC 246, lufta që shënoi rikthimin e tij pas humbjes së tij në Khabib Nurmagomedov.

Njoftimi i tij për pensionin më 6 qershor, 2020 shkatërroi zemrat kudo në planet. Sidoqoftë, mulliri i thashethemeve po vrapon në çdo kohë të lartë sa i përket rikthimit të tij në luftime sportive.

Më në fund, do të kishim disa prova konkrete që tregojnë për një rikthim të mundshëm.

A do të dalë sërish Conor McGregor?

Pas daljes në pension, ai bëri pretendime se si MMA janë disa gjëra që nuk e mbajnë më vëmendjen e tij. Prandaj, nuk do të çudisë që kthimi i tij madhështor mund të mos jetë në tetëkëndësh.

Një copëz kundër legjendës së boksit, Floyd Mayweather Jr., e pa atë dantellë me një palë doreza klasike prej 10 ozësh.  Lufta për Paratë ’ndodhi në T-Mobile Arena, Las Vegas, saktësisht tre vjet më parë. Ai u vlerësua si ‘Lufta më e madhe në historinë e sporteve luftarake’ dhe me të drejtë. Ai jetoi deri në një herë, pasi Conor humbi betejën pasi kishte duruar 10 raunde rraskapitës kundër një prej boksierëve më të mirë që planeti ka parë ndonjëherë.

Ai cicëroi, “tinatanggap ko”, nga gjuha Filipinase  “Unë pranoj”. Besnik natyrës së tij, ai shmang zbulimin e shumë sugjerimeve. Sidoqoftë, nuk është e nevojshme të pini duhan dhe të sportoni një deerstalker në mënyrë që të punoni këtë.

I famshëm nuk do të luftojë asnjë kundërshtar që është më i vogël se trashëgimia që ai ka ndërtuar për veten e tij. Numërohen vetëm numrat më të mirë të emrave në Top 5 ose Top 10 të industrisë së luftimeve .

Duke marrë parasysh faktin që ai zgjodhi të shkruante në Filipine midis mijëra gjuhëve të tjera, gjurmët na çojnë tifozët drejt pragut të një dhe të vetmes Manny Pacquiao!

A është në dispozicion Manny Pacquiao për të luftuar Conor?

Packman në 41 mban rekordin e ditur të 62-7-2. Ai është padyshim një nga boksierët më të mirë të të gjitha kohërave dhe aktualisht po shërben si një Senator i zgjedhur i Filipineve. Lufta e tij e ardhshme mbetet e mbuluar me mister dhe intriga.

Sidoqoftë, lista e kundërshtarëve të mundshëm zgjat shumë.

Floyd Mayweather, Errol Spence, Amir Khan, Danny Garcia, Shawn Porter, Terence Crawford dhe tani Conor McGregor janë disa emra të mëdhenj për të cilët ai mund të interesohet të kërkojë më tej.

Manny Pacquiao, duke peshuar 145 bs kundër 155 lbs Conor McGregor  nuk është zvarritje për aq kohë sa ata planifikojnë së pari të luftojnë njëri-tjetrin.

Po bëhet një luftë e jashtëzakonshme nëse materializohet me sukses. a është ai famëkeq që po përgatitet për periudhën? Epo, ne e kemi parë atë duke shpërndarë ndonjë dënim serioz në një çantë boksi, kështu që është pak prova e fuqishme.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.