KryesoreNBA

Thunder Blitz Jazz kaloj në fitoren 110-94 .

Shai Gilgeous-Alexander shënoi 19 pikë kur Thunder Oklahoma City mori kontrollin herët për të mposhtur Utah Jazz 110-94  të Shtunën (1 Gusht) pranë Orlando në ndeshjen e tyre të parë të rifillimit të NBA.

Hera e fundit që skuadrat ishin në fushë së bashku ishte në 11 Mars, kur testi pozitiv i Rudy Gobert për Covid-19 shtyu lojën dhe sezonin NBA – dhe shumica e sporteve të tjera profesionale – u mbyllën shpejt.

U deshën më pak se tetë minuta që Thunder të ndërtojë një epërsi dyshifrore, dhe Juta kurrë nuk u kërcënua seriozisht .

Oklahoma City drejtoi 14 pas pjesës së parë dhe 24 , falë një mbrojtjeje të fortë në të gjithë fushën dhe një sulm efikas, i cili paraqiti 13 nga 17 në pjesën e parë.

Thunder (41-24) gjuajti gati 65 përqind nga dyshemeja në pjesën e parë për të marrë kontrollin.

Chris Paul shënoi 18 pikë dhe shtoi shtatë kërcime dhe shtatë asistime. Pali ishte 5 nga 6 nga fusha në pjesën e parë. Steven Adams pati 16 pikë dhe 11 kërcime.

Thunder shënoi 25 pikë në shitjet e Jutas.

Oklahoma City zgjati epërsinë fituese në katër pasi fitoi tre ndeshjet e saj të fundit para mbylljes.

Jazz gjuajti vetëm 39.1 përqind nga dyshemeja dhe 8 nga 31 pas vijës së 3 pikëve.

Juta (42-24) u udhëhoq nga 13 pikë të Donovan Mitchell, megjithëse Mitchell ishte vetëm 5 në 15 nga dyshemeja.

Andre Roberson hyri në lojë në mes të çerekut të dytë për paraqitjen e tij të parë në NBA në sezonin e rregullt që nga 27 janari 2018, kur pësoi një tendin të shqyer patellar.

Roberson kishte pësuar një seri pengesash kur ai po synonte të kthehej, përfshirë edhe për sezonin, por mbyllja i dha kohë të kthehej.

Roberson luajti pak më shumë se pesë minuta, të gjitha në çerekun e dytë, me një kërcim dhe një bllokim.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.