FutbollKryesore

Thiago Alcantara te Liverpool? Bayern konfirmon qendrimin dhe Swansea kërkon Rhian Brewster  

Drejtori i Përgjithshëm i Bayernit konfirmon thashethemet e Thiago-s.   

Thiago Alcantara pretendohet të jetë një objektiv transferimi për Liverpool këtë verë dhe CEO i Bayern Munich Karl-Heinz Rummenigge pranon se mesfushori dëshiron të largohet nga klubi.  

29-vjeçari po hyn në 12 muajt e fundit të kontratës së tij me kampionët gjermanë dhe ai tani është në dispozicion për transferim, pas lidhjeve me Anfield.  

 Ish mesfushori i Barcelonës i ka thënë drejtorit sportiv të Bayernit Hasan Salihamidzic se me të vërtetë do të dëshironte të lejohej një veprim larg nga Bavaria këtë vit.  

“Në fakt, bisedimet që Hasan pati me të kanë qenë gjithmonë shumë produktive,” i tha Rummenigge për Sky Germany.  

 “Dhe në një moment në të vërtetë dukej se ishte bërë. Nga ana tjetër Thiago e njoftoi Hasanin që me të vërtetë do të donte të përpiqej për diçka të re. Ne duhet thjesht ta pranojmë atë.  

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.