Theo walcott siguron kontratën 2 vjeçare…

Anësori i huazuar I Southampton, Theo Walcott do të nënshkruajë një kontratë të përhershme dy-vjeçare në klub pas mbarimit të kontratës së tij me Everton në fund të sezonit.

32 vjeçari Walcott, u kthye në St Mary’s në një hua sezonale në tetor, 15 vjet pasi bëri debutimin e tij për Saints që 16-vjeç.

Ai ka shënuar tre gola në 22 ndeshje për klubin deri më tani këtë sezon.

“Nuk jam i sigurt që mund të shpreh siç duhet se sa i lumtur jam për këtë,” tha Walcott, i cili ka 47 ndeshje në Angli.

“Southampton është një klub që do të thotë kaq shumë për mua, dhe ka qenë tepër e veçantë për mua.”

Por që tani të kem mundësinë të kthehem për dy vjet të tjera do të thotë një marrëveshje kaq e madhe për mua , si personalisht ashtu edhe profesionalisht.

“Unë do të doja të bëja një falënderim të madh për klubin, shokët e mi të skuadrës dhe tifozët që më bënë të ndihem kaq i mirëpritur përsëri këtu, dhe mezi pres të vazhdoj të mbaj fanellën në dy sezonet e ardhshme.”.

“Theo ka qenë një ndikim shumë i mirë për ne këtë sezon. Ai është një lojtar shumë profesionist që i bën gjërat në mënyrën e duhur dhe ka një ndikim shumë pozitiv jo vetëm tek lojtarët tanë të rinj“, tha Southampton shefi Ralph Hasenhuttl.

“Ai e kupton mënyrën se si duam të luajmë, ai ka treguar përkushtim të madh dhe gjithashtu ka treguar se si ai mund të jetë një pjesë e rëndësishme e lojës sonë.”

Total
24
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme