Thashethemet e transferimit: Sancho, Ten Hag, Ferguson, Moyes, Trippier, Wijnaldum, Moriba…

Manchester United është thënë se do t’i kushtojë 81.5 milion £ për të nënshkruar me anësorin e Anglisë, 21 vjeçarin Jadon Sancho, nga Borussia Dortmund.

Kjo marrëveshje do të thotë Manchester City do të japin 11 milion paund në tarifat e shitjes pasi ndihmuan për të zhvilluar Sancho në akademinë e tyre.

Tottenham do të kërkojë bisedime të mëtejshme me shefin e Ajax 51 vjeçarin Erik ten Hag, pasi bisedimet e tyre me Antonio Conte morën fund.

Duncan Ferguson ka refuzuar një pozicion në stafin e trajnerit të Carlo Ancelotti në Real Madrid sepse ai synon të bëhet shefi i Everton.

West Ham ka besim se David Moyes do të nënshkruajë një kontratë të re afatgjatë pas bisedimeve me menaxherin 58-vjeçar, i cili ka qenë i lidhur me një kthim në Everton.

Mbrojtësi i djathtë i Atletico Madrid, 30 vjeçari Kieran Trippier, ka thënë se dëshiron të bashkohet me Manchester United këtë verë.

Barcelona po konsideron të bëjë një ofertë të përmirësuar për mesfushorin Hollandez 30 vjeçarin Georginio Wijnaldum, i cili është vendosur të largohet nga Liverpool me një transferim falas, pasi Paris St-Germain eklipsoi ofertën fillestare të Barçës.

Nëse Barcelona nuk përfundon nënshkrimin e Wijnaldum dhe sulmuesit Hollandez 27 vjeçarë Memphis Depay, nga Lyon javën e ardhshme, ajo mund të bëjë një marrëveshje për të shitur deri në katër lojtarë.

Javën e ardhshme Barca do të ofrojë një zgjatje afatgjatë të Ilaix Moriba, mesfushorit 18-vjeçar spanjoll, i cili ka edhe një vit nga marrëveshja e tij aktuale dhe ka qenë i lidhur me Manchester City dhe Manchester United.

Trajneri i ri i Romës, Jose Mourinho dëshiron të nënshkruajë një nga tre shënjestrat e portierit: Tottenham dhe Hugo Lloris i Francës, Juventus dhe Wojciech Szczesny i Polonisë, ose Wolves dhe Portugezi Rui Patricio.

Ndërkombëtar zviceran i Arsenalit, 28 vjeçari Granit Xhaka, 28 vjeç, mbetet synimi kryesor i Romës në mesfushë.

49 vjeçari Sean Dyche, është gati të nënshkruajë një marrëveshje të re si menaxher i Burnley.

Leeds United i është ofruar mundësia për të nënshkruar me ish-huazuarin Eddie Nketiah këtë verë, me Arsenalin që kërkon 20 milion £ për sulmuesin anglez.

Atletico Madrid pritet të zbëjë një ofertë të re për mesfushorin e Argjentinës 27 vjeçarin Rodrigo de Paul, 27 vjeç, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me Liverpool dhe AC Milan.

Leicester është afër mbylljes së nënshkrimit të mesfushorit francez 22 vjeçarin Boubakary Soumare, nga Lille dhe është i interesuar për Tammy Abraham nëse sulmuesi anglez, largohet nga Chelsea këtë verë.

Leeds United dhe Brighton janë bashkuar me Rangers në garën për të nënshkruar me mesfushorin Hollandez të Sparta Rotterdam 23 vjeçarin Abdou Harroui.

Burnley dhe Norwich janë ndër disa klube të Premier League që kanë pyetur Liverpoolin për marrjen e mbrojtësit të djathtë të Uellsit, Neco Williams, në huazim sezonin e ardhshëm.

Brentford do të bëjë ofertën për të nënshkruar me mbrojtësin e majtë 24 vjeçarin Gabriel Fuentes, nga Junior FC në Kolumbinë e tij të lindjes.

West Brom i ka thënë mesfushorit brazilian 25 vjeçarë Matheus Pereira, se ai mund të largohet nga klubi i Championship këtë verë, nëse atyre u ofrohet të paktën 15 milion £. Aston Villa dhe Brighton janë ndër ata që kanë bërë kërkime.

Pasi Barcelona konfirmoi se Ronald Koeman do të qëndrojë si trajner, ish-mesfushori i tyre 41 vjeçari Xavi Hernandez, thotë se ai e ktheu punën për herë të dytë, me trajnerin e Al-Sadd duke thënë “nuk ishte momenti“.

Shefi i Bournemouth Jonathan Woodgate rrezikon të shkarkohet, ndërkohë shefi i Fulham 40 vjeçari Scott Parker, është në krye të listës për ta zëvendësuar atë.

Ish menaxheri i Bournemouth Eddie Howe refuzoi Celtic pasi ai është i gatshëm të japë kohën e tij për punën e Southampton që të vihet në dispozicion.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme