Thashethemet e transferimit: Ronaldo, Messi, Haaland, Coman, Donnarumma, Jorginho

Paris St-Germain po monitoron situatën e Cristiano Ronaldos në Juventus dhe po shikon mundësinë e nënshkrimit të sulmuesit 36-vjeçar Portugez nëse ai vendos të largohet nga Torino. (Le Parisien – në frëngjisht)

Sulmuesi argjentinas Lionel Messi, 33 vjeç, do të luajë dy sezone të tjera në Evropë para se të bashkohet me skuadrën e MLS Inter Miami, me shanset e tij për të qëndruar në Barcelona përtej fundit të këtij sezoni të vlerësuar në 50-50. (Cadena Ser – në spanjisht)

Chelsea po shikon anësorin e Bayern Munchen në Francë, Kingsley Coman, 24 vjeç, si një zëvendësues i mundshëm i Christian Pulisic, nëse 22-vjeçari ndërkombëtar i Shteteve të Bashkuara tregon se dëshiron të largohet nga Stamford Bridge. (Posta)

Arsenal, West Ham, Everton dhe Brighton janë në bisedime për të nënshkruar me mbrojtësin 18 vjeçar të Skocisë Ibane Bowat nga Fulham. (TeamTalk)

Agjenti i Gianluigi Donnarumma, Mino Raiola thuhet se ka filluar bisedimet me Chelsea dhe Manchester United për të ardhmen e portierit 22-vjeçar të Milanit. Kontrata e italianit në San Siro skadon në verë. (Transfero dritaren Podcast, përmes Football London)

Mesfushori i Manchester United, Nemanja Matic, 32, ka thënë se do të konsideronte të kthehej në Benfica nëse afrohej, megjithëse ndërkombëtarja e Serbisë këmbëngul se ai është i lumtur në Old Trafford. (TV Sport, përmes Diellit)

Ujqërit kanë hapësirë ​​për të negociuar nëse zgjedhin të ndjekin marrëveshje të përhershme për sulmuesin 29-vjeçar brazilian Willian Jose, i cili është i huazuar nga Real Sociedad, mbrojtësi i plotë francez Rayan Ait-Nouri, 19 vjeç, i huazuar nga Angers dhe 21- mesfushori portugez Vitinha nga Porto. (Express dhe Star)

Barcelona i ka ofruar një kontratë mesfushorit 30-vjeçar të Holandës, Georginio Wijnaldum, i cili pritet të largohet nga Liverpool me një transferim falas kur kontrata e tij skadon në fund të sezonit. (Futboll i Brendshëm)

Mbrojtësi i Francës Raphael Varane, 27 vjeç, po negocion një marrëveshje të re me Real Madrid, me Manchester United gjithashtu i interesuar për mbrojtësin. (Marca)

United gjithashtu ka sulmuesin e Tottenham dhe Anglisë, Harry Kane, 27, dhe 20-vjeçarin Borussia Dortmund dhe Norvegjinë Erling Braut Haaland në radarin e tyre si zëvendësime të mundshme për francezin 25-vjeçar Anthony Martial. (Pasqyra)

Inter Milan gjithashtu ka zhvilluar bisedime me agjentin e Wijnaldum, por përparimi ka ngecur ndërsa klubi ndjek synime të tjera. (Calciomercato – në italisht)

Joan Laporta, i cili u emërua president i Barcelonës për herë të dytë pasi fitoi zgjedhjet e klubit të Dielën, e ka bërë sulmuesin 20-vjeçar të Borussia Dortmund, Erling Braut Haaland, në kërkimin e tij si synimin kryesor për verën. Laporta dëshiron ta ndërtojë Barçën rreth Norvegjezit dhe Lionel Messit, marrëveshja e të cilit pritet të skadojë në verë. (Diario AS – në spanjisht)

Ish-shefi i Chelsea Maurizio Sarri është duke u rreshtuar për një kthim në Napoli si menaxher, një lëvizje që mund të shohë mesfushorin e Chelsea Jorginho gjithashtu të bëjë një kthim në klubin italian. (Radio Kiss Kiss, përmes Express)

Juventusi po konsideron gjithashtu një lëvizje verore për 29-vjeçarin italian. (Tuttosport – në italisht)

Mbrojtësi 23-vjeçar i Greqisë i Arsenalit, Konstantinos Mavropanos, i cili u ka bërë përshtypje bosëve të Stuttgartit gjatë periudhës së huazimit, nuk është i gatshëm të heqë dorë nga e ardhmja e tij me Topçinjtë dhe të bëjë të përhershme kalimin e tij në klubin e Bundesliga. (Bild, përmes Mirror)

Premier League u shkruan klubeve duke kërkuar reagime nga menaxherët, drejtorët e futbollit dhe kapitenët në VAR me synimin për të zbatuar përmirësime të teknologjisë sezonin e ardhshëm. (Posta)

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme