BOXKryesoreUFC - MMA

Thashethemet e Pacquiao vs McGregor: “Unë nuk kujdesem për asnjë prej tyre” thotë Dana White

Conor McGregor poston në mediat sociale sikur të ishte akoma një luftëtar aktiv, madje edhe në pension. Tweet-i i tij “Unë do të pranoj” menjëherë tërhoqi vëmendje dhe pikëpyetje, javën e kaluar.

Presidenti i UFC, Dana White besoi se ishte i drejtuar në perspektivën e ngritur Khamzat Chimaev, i cili u bëri thirrje disa luftëtarëve përmes Twitter, përfshirë McGregor.

White tha gjatë UFC Vegas 5 scrum para luftës “Po, ky ishte Khamzat”. “Khamzat postoi,‘ Unë dua Nate Diaz, Masvidal ose McGregor. Dhe tha McGregor. “Unë pranoj.” Kjo është ajo që ishte. “

Megjithëse, raportet më vonë kundërshtuan përgjigjen e Bardhë, por një rrotullim i rrëfimit u vu nga Tweet-i vijues i McGregor në Filipine, duke ripërsëritur bisedimet për një luftë të mundshme me legjendën e boksit Manny Pacquiao.

White u pyet më vonë gjatë kësaj gjatë UFC Vegas 5 scrum pas luftës, por kësaj radhe, përgjigja e tij nuk ishte ashtu siç nxirrte, “Unë nuk kujdesem për asnjë lloj m*t”, tha ai.

Me Pacquiao dhe McGregor nën të njëjtën kompani administruese, promovuesit ka të ngjarë të hidhen nëpër gropa më të vogla për të bërë një luftë nëse do të donin.

Tani për tani, Dana White nuk duket i interesuar. Por unë nuk do ta llogarit vetëm sepse ende kemi kaluar këtë .

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.