Të gjithë do dëshironin pronarin bujarë të manchester city!

Pronari i Manchester City, Sheikh Mansour do të paguajë shpenzimet e udhëtimit të tifozëve që marrin pjesë në finalen e Champions League.

Mbështetësve që blejnë bileta do t’u ofrohet një vend në udhëtimin zyrtar të klubit në Portugali.

City ka 6,000 bileta për ndeshjen kundër rivalëve të Premier League Chelsea në Porto më 29 maj.

Chelsea ka njoftuar se do të investoj mbi paketat zyrtare të udhëtimit “për të ndihmuar sa më shumë mbështetës të jetë e mundur” që të marrin pjesë në finale.

Udhëtimet ditore do të dhurohen dhe do të kushtojnë 199 £ për person, plus koston e biletës së ndeshjes.

Manchester City tha se iniciativa e tyre është “marrë për të lehtësuar presionin financiar ndaj tifozëve pas ndikimit të pandemisë Covid-19”.

Për shkak të kufizimeve të lidhura me Covid, qeveria Portugeze ka thënë që tifozët që shkojnë në ndeshje duhet të jenë brenda dhe jashtë vendit brenda 24 orësh nëse udhëtojnë nga Anglia.

Kampionët e rinj të Premier League kanë arritur finalen e tyre të parë të Champions League në historinë e klubit.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme