Tarkowski shënon gol të shënuar kundër Manchester United ndërsa Greenwood lëviz në nivel me Rooney

Goli i mbrojtësit të Clarets ishte i 1000-ti që Djajtë e Kuq kanë pranuar në Premier League.


Goli i James Tarkowski ndaj Manchester United ishte një pikë referimi, pasi Djajtë e Kuq tani kanë pësuar 1,000 herë në Premier League.


Tarkowski shënoi në minutën e 50-të të ndeshjes së së Dielës, ndërsa mbrojtësi u largua me kokë nga një distancë e afërt nga këndi i Ashley Westwood.


Goli pa Burnley të barazonte vetëm disa momente pasi Man Utd kaloi në epërsi përmes Mason Greenwood, edhe pse golat nga sulmuesi adoleshent dhe Edinson Cavani më vonë në ndeshje ishin të mjaftueshme për të vulosur një fitore 3-1 për Djajtë e Kuq.

Një qëllim historik!

Goli i Tarkowski për Burnley ishte goli i 1.000 i Premier League që Manchester United ka pësuar që nga formimi i kampionatit në 1992.

Si rezultat, Man Utd u bë skuadra e 11-të e ndryshme për të realizuar kaq shumë gola në historinë e sezonit gati 29 të ligës.


Bërja e kësaj kërkon jetëgjatësi, megjithatë United me një nga gjashtë klubet që nuk do të hiqet kurrë nga Premier League.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme