Superliga bie: Agnelli konfirmon që gara e re nuk mund të shkojë përpara pasi ekipet e Premier League të tërhiqen.

Andrea Agnelli, i cili është gjithashtu presidenti aktual i Juventusit, nuk beson më se është e mundur që konkursi të realizohet.


Kryetari i Superligës Andrea Agnelli ka pranuar se gara nuk mund të shkojë përpara pas tërheqjes së të gjashtë klubeve të Premier League të përfshira në ndarje.


Manchester United, Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City dhe Tottenham kanë tërhequr të gjitha planet për turneun e ri Evropian mes presionit të madh nga tifozët, lojtarët dhe ekspertët në të gjithë komunitetin e futbollit.


AC Milan, Inter, Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid janë ende në bord ashtu siç qëndron, së bashku me Juventusin, por presidenti i klubit të kampionëve italian tani pret që Super League të shpërbëhet plotësisht.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme