Super League Gaming zbulon katër marrëveshje për zhvillim e tyre…

Organizatori i ngjarjeve ‘Super League Gaming’ ka siguruar katër partneritete për zgjerimin e audiencës së saj.

Këta partnerë përfshijnë organizatën e eksporteve të Amerikës së Veriut ‘Tempo Storm’dhe grumbulluesin e komunitetit esports ‘Harena Data’.

Sipas një njoftimi, kompania ka regjistruar rritje të shikueshmërisë me mbi 1500 përqind që nga viti 2020 përmes programit të saj të drejtpërdrejtë dhe sipas kërkesës.

Krahas ‘Tempo Storm’ dhe Harena Data, kompania e mediave ‘Aggregated Media’ dhe platforma teknologjike ‘Mobcrush’ gjithashtu kanë hyrë në partneritet me organizatorin e ngjarjes.

Matt Edelman, Drejtori Kryesor i ‘Super League Gaming’, foli për marrëveshjet:

Rritja e biznesit të përmbajtjes së Super League ushqehet nga dy burime energjike, që jan prodhuesit e talentuar, të pasionuar në ekipin tonë dhe lojtarët dhe krijuesit brenda komunitetit tonë.

Ne jemi të entuziazmuar që po punojmë me një koleksion kaq të larmishëm partnerësh që besojnë se programimi ynë mund të kontribuojë në suksesin e kanaleve të tyre OTT.

2021 tashmë ka qenë produktiv për organizatorin e ngjarjes, pasi njoftoi një zgjatje të partneritetit të saj ekzistues me ‘Topgolf Entertainment Group’.

Si pjesë e shtrirjes, organizatori i ngjarjes do të vazhdojë të transmetojë World Golf Tour nga ngjarjet e Topgolf.

Noah Kline, Drejtori i Përgjithshëm i të Ardhurave në ‘Tempo Storm’, gjithashtu komentoi mbi marrëveshjet:

Partneriteti me Super League Gaming do të na lejojë të kapim një segment të ri të adhuruesve që dëshirojnë përmbajtje lojrash ndërsa ne vazhdojmë të ndjekim misionin tonë për të sjellë tituj origjinal premium të Tempo. për pjesëmarrësit më të pasionuar të lojrave.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme