‘Super League është një domosdoshmëri’ – Presidenti i Barcelonës, Laporta, ende qëndron pas planeve të shkëputura.

Spanjolli, i cili u rizgjodh në Camp Nou muajin e kaluar, ka këmbëngulur që propozimi ende ekziston pavarësisht tërheqjes së disa klubeve themeluese.


Presidenti i Barcelonës Joan Laporta e ka përshkruar Superligën si “domosdoshmëri” ndërsa deklaroi se ai mbetet plotësisht pas planeve për ndarjen e diskutueshme.


Njoftimi i një konkursi të wjri duke përfshirë 12 nga klubet më të pasura në futbollin evropian të dielën e kaluar u prit me një kundërshtim të ashpër nga mbështetësit dhe lojtarët, duke çuar në shumë prej anëtarëve themelues që kryen një kthesë të shpejtë.


Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Tottenham, Inter Milan dhe Atletico Madrid janë tërhequr të gjithë, por Barca është një nga katër klubet themeluese që janë ende në bord, dhe Laporta nuk është ende gati të heqë dorë nga iniciativa.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme