Sulmuesit të Arsenalit iu desh të shtrohej në spital…

Sulmuesi i Arsenalit Pierre-Emerick Aubameyang është trajtuar në spital pasi ai dhe sëmundja nga malarja ishte në detyrë të kontrollit me Gabon.

31-vjeçari shënoi në fitoren 3-0 në Gabonit ndaj DR Kongos në një kualifikim të Kupës së Kombeve të Afrikës në 25 Mars.

Ai luajti në ndeshjen e parë të Çerekfinales së Arsenalit në Champions League kundër Slavia Prague në 8 Prill por humbi fitoren e së Dielës ndaj Sheffield United.

 “Kam kaluar disa ditë në spital këtë javë” tha ai në Instagram.

Unë në të vërtetë nuk e ndjeja veten mirë dy javët e fundit, por shpresoj që të kthehem më i fortë së shpejti!”

Malaria është një sëmundje tropikale dhe përhapur nga mushkonjat. Simptomat shfaqen shtatë deri në 18 ditë pas infektimit, por nuk është ngjitës.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme