Sulmuesi i Barcelonës Braithwaite i jep fitoren në miqësoren Danimarkës…

Danimarka mundi Bosnjë-Hercegovinën në ndeshjen e tyre të fundit përgaditore para Euro 2020.

Sulmuesi i Barcelonës Martin Braithwaite shënoi në minutën e 18′.

Braithwaite shënoi golin e tij të nëntë ndërkombëtar nga një distancë e afërt pas mbrojtjes së pasigurt nga këndi i Christian Eriksen

Sulmuesi tjetër Andreas Cornelius shënoi golin e dytë në minutën e 73′, duke shënuar nga një kënd tjetër për të përfunduar fitoren.

Pritësit po luanin para 8,000 mbështetësve në Brondby.

Danimarka fillon fushatën e saj në Euro 2020 kundër Finlandës në 12 qershor.

Belgjika dhe Rusia përbëjnë dy skuadrat e tjera në Grupin B, me Danimarkën duke luajtur të tre ndeshjet e tyre në Parken Stadium të Kopenhagës.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme