Suedia bën nxehmjen e duhur para Euro 2020!

Mbrojtësi i Manchester United, Victor Lindelof ndihmoi Suedinë të mposhtë Armeninë në ndeshjen e tyre të fundit para Euro 2020.

Pas golave ​​të Emil Forsberg dhe Marcus Danielson i dërgoi mirpritësit në një avantazh komanduese në Stokholm.

ish-mesfushori i Arsenalit dhe Birminghamit, Sebastian Larsson, humbi një penallti në minutën e 38′.

Vahan Bichakhchyan arriti të shënonte një gol në minutën e 64′ për Armenin.

Zëvendësuesi Marcus Berg shënoj golin e tretë të Suedisë.

Suedia fillon fushatën e saj të Euro 2020 kundër Spanjës në Sevilje në 14 qershor.

Gjysmëfinalistët e vitit 1992 drejtohen për në Shën Petersburg ku ata takohen me Sllovakinë në 18 qershor dhe, pesë ditë më vonë, në Poloni.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme