SportIng cp dëshiron tI BlejË Spanjës Mbrojtësin…..

Udhëheqësit portugezë kanë një marrëveshje blerje prej 8.5 milion € për mbrojtësin pasi ai bëri përshtypje në sezonin e tij të parë në klub.


Klubi portugez Sporting CP dëshiron të ushtrojë kontraten e blerjes në marrëveshje si pjesë e huasë së Pedro Porro nga Manchester City, mund të konfirmojë Goal.


Lojtari spanjoll u transferua në në fillim të sezonit me një marrëveshje huazimi dy-vjeçar me mundësinë e bërjes së lëvizjes të përhershme.


Pasi ndihmoi klubin në krye të Primeira Liga dhe në prag të një titulli të parë portugez në 19 vjet, Sporting dëshiron të nënshkruaj kontratën e tij të blerjes me vlerë 8.5 milion €.

Pse kërkohet mbrojtësi?

Porro ka qenë i jashtëzakonshëm për Sporting këtë sezon, duke fituar çmimet mbrojtësi më i mirë i muajit për kampionatin nënëntor, dhjetor dhe janar.


Vetëm duke humbur një ndeshje në kampionat, ai ka ndihmuar udhëheqësit të qëndrojnë të pamposhtur gjatë gjithë sezonit dhe gjithashtu shënoi golin e vetëm në fitoren finale të Kupës Allianz ndaj Braga.


21-vjeçari ka përparuar duke luajtur si një mbrojtës i krahut nën drejtimin e shefit të Sportingut Ruben Amorim.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme